PREMIERA spektaklu „JABŁKO” w Teatrze Żelaznym!

Teatr Żelazny nie zwalnia tempa!  Kolejny nowy spektakl i kolejna premiera!

Już 17 września odbędzie się premiera spektaklu „Jabłko” w reżyserii Artura Barcisia. #KultKato cieszy się ogromnie na nadchodzącą premierę „Jabłka”, tym bardziej iż objęliśmy patronat nad tym wyjątkowych wydarzeniem.  

 

 O czym opowiada spektakl „JABŁKO” ?

Wyobraź sobie ten dzień. Zobacz oczyma duszy. Słońce na twarzy. Wiosna w ustach. Gdzieś w głębi twoje serce. Żadnej przyszłości. Żadnej przeszłości. Czas nie istnieje. Tylko ten dzień. Ta chwila.

Przeżywanie tu i teraz jest zdaniem wielu receptą na szczęście. Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.  Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie  obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat  Verna Thiessena, kanadyjskiego autora tekstów tłumaczonych na wiele języków i nagradzanych, w tym        the Alberta Playwriting Competition i the Elizabeth Sterling Haynes Awards dla Jabłka.

Sppektakl „Jabłko” to współczesna opowieść o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. Zabawny, a jednocześnie odważny i poetycki dramat  oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról.  Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską,  związaną przez kilka lat z bielskim Teatrem Banialuka, laureatkę Złotej Maski, Karolinę Sawkę znaną szerokiej publiczności z roli Nel z W pustyni i w puszczy  Gavina Hooda z 2001 r oraz Piotra Wiśniewskiego założyciela i dyrektora Teatru Żelaznego.
Spektakl „JABŁKO” –  PREMIERA 17 WRZEŚNIA O GODZINIE 19.00 w Teatrze Żelaznym ( ul. Armii Krajowej 40, Budynek Dworca PKP Katowice Piotrowice )
  • Reżyseria

Artur Barciś

  • Obsada
Marta Marzęcka- Wiśniewska
Karolina Sawka
Piotr Wiśniewski
  • Muzyka
Bartosz Ebert
 
  • Projekt plakatu
Henryk Sawka
#KultKato serdecznie zaprasza !