Kino pod chmurką czyli Kino Kuźnia w Muzeum Śląskim !

Muzeum Śląskie również w okresie wakacyjnym dba o miłośników kulturalnych wrażeń i doznań. Z okazji zaprasza do kina pod chmurką, gdzie będą przedstawiane filmy w otoczeniu industrialnych zabytków. Na wszystkich zainteresowanych oraz tych, którzy nie mają jeszcze planów wakacyjnych czekać będą dzieła twórców z różnych stron świata. Bez wątpienia będą to momenty  niezwykle kreatywne i wartościowe zarazem, obfitujące w różnorodne rodzaje artystycznej aktywności m.in. malarstwo czy taniec.

Warto podkreślić, iż wstęp na cały program, który oferuje Muzeum Śląskie jest bezpłatny.

Muzeum Śląskie

Kino pod chmurką w Muzeum Śląskim rozpoczęło się już 2 lipca od cyklu sobotnich pokazów filmowych, gdzie zostało zaprezentowane dzieło  Wima Wendersa „Pina”

Natomiast już w najbliższą sobotę, 9 lipca będziemy świadkami debiutku reżyserskiego, twórcy street artu  – Banksy’ego. Film ten bez wątpienia  nie jest prosty do sklasyfikowania. Opowiada o ekscentrycznym sklepikarzu z Los Angeles, który fascynuje się sztuką i kręci amatorskie wideo o środowisku streetartowym, m.in. o samym Banksym.

Równie ciekawą propozycją jest film „Control” w reżyserii Antona Corbijna, który będzie można zobaczyć 23 lipca. Reżyser – Anton Corbijn, stworzył film o siedmiu ostatnich latach życia wokalisty grupy Joy Division –  Iana Curtisa. To świetnie zagrana historia młodego człowieka, który nie radzi sobie z dorosłym życiem, emocjami i wyniszczającą chorobą, a przy tym muzyczna podróż do Manchesteru drugiej połowy lat 70. XX w.

Koniec lipca zapowiada się bardzo intersująco, ponieważ w ostatnią sobotę tego miesiąca będzie zaprezentowany film, który został nagrodzony Oscarem i Złotym Globem- film Giuseppe Tornatore „Cinema Paradiso” o magii kina i miłości. Jest to rozgrywająca się w małym miasteczku na Sycylii opowieść o przyjaźni małego Toto i Alfredo, operatora w parafialnym kinie.

Projekcje są realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa.

Aktualny oraz szczegółowy program KINA KUŹNIA

9 lipca / godz. 21.30

Wyjście przez sklep z pamiątkami (reż. Banksy, 2010)

23 lipca / godz. 21.30

Control (reż. Anton Corbijn, 2007)

30 lipca / godz. 21.30

Cinema Paradiso (reż. Giuseppe Tornatore, 1988)

KultKato serdecznie zaprasza !