Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Biblioteka Śląska zaprasza na kolejne spotkanie z  cyklu Klub Dobrej Książki, które odbędzie się 23 czerwca o godzinie 17.00.

Spotkanie będzie poświęcone książce „Pięćdziesiątka” Ingi Iwasiów.  Książkę  przedstawi dr hab. Agnieszka Nęcka – adiunkt w Zakładzie Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, krytyk literacki współpracujący m.in. z „artPAPIEREM”, „Twórczością”, „Nowymi Książkami” i „Frazą”. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof Uniłowski, a fragmenty książki przeczyta red. Maria Kempińska.

Iwasiow_plakat
„Pięćdziesiątka” Ingi Iwasiów to powieść niezwykle odważna i intensywna. Na pograniczu zabawy ze stereotypami, która przełamuje trudne i skrywane dotąd tematy. Książka „ Pięćdziesiątka” nominowana była do Nagrody Nike.

Pięćdziesiątka. Wiek graniczny, pół-wiek i miarka wódki. Wznoszę więc toast za każdy rok, bo już nie warto oszczędzać życia. Co miałam dostać, dostałam, a resztę zostawiam za sobą. Szare dzieciństwo, śmierć matki i tanie wino pite w podstawówce. Krok w dorosłość z wiśniówką utrwalaną piwem. Kochanków, kochanki, przyjaźnie i morze wódki.
Świat oglądany przez denko butelki. Zdradzonych terapeutów. A jutro wstanę, uśmierzę kaca piwem i aspiryną, poprzestawiam pamiątki i wejdę w codzienność.
Notka wydawnicza

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji być na spotkaniu z cyklu Klub Dobrej Książki to należy to jak najszybciej nadrobić. Już 23 czerwca o godzinie 17.00 w Bibliotece Śląskiej będzie taka możliwość.