Kulturalny Rozkład Jazdy (11-17.06)

Jeszcze tylko dwa tygodnie dzielą nas od upragnionych wakacji! Warto ten czas wykorzystać na kulturalne rozkosze!

KULTURALNY

Sobota, 11 czerwca

TEATR
12:00 – INDUSTRIADA 2016: Nie z tej ziemi! – spacer po Nikiszowcu, Teatr Śląski poza siedzibą – zapisy www.teatrśląski.pl/industriada
14:00 – INDUSTRIADA 2016: Nie z tej ziemi! – spacer po Nikiszowcu, Teatr Śląski poza siedzibą – zapisy www.teatrśląski.pl/industriada
15:00 – INDUSTRIADA 2016: Jaram się, Teatr Śląski, hala byłej elektrowni Huty Królewskiej, (ul. Metalowców 13, Chorzów) – zapisy www.teatrśląski.pl/industriada
16:00 – INDUSTRIADA 2016: Nie z tej ziemi! – spacer po Nikiszowcu, Teatr Śląski poza siedzibą – zapisy www.teatrśląski.pl/industriada
19:00 – INDUSTRIADA 2016: Jaram się, Teatr Śląski, hala byłej elektrowni Huty Królewskiej, (ul. Metalowców 13, Chorzów) – zapisy www.teatrśląski.pl/industriada
19:00 – Ciało Obce, Teatr Żelazny (dworzec PKP Katowice – Piotrowice)
19:00 – Piąta strona świata, Duża Scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:00 –  SALIERI, Teatr Rawa (Chopina 8)
19:30 – Ostatnie tango w Paryżu, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Projekt Matka (Teatr Kana -teatr dokumentalny), Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)

MUZYKA
19.30- Muzyka w Kościele Mariackim, Kościół Mariacki
19.30- Kwartet Śląski Północ- Południe, Sala kameralna NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)
21.30- Finał INDUSTRIADY- Koncert “Rasa. Pieśni antracytu”, Muzeum Śląskie

LITERATURA
11.00-17.00- Żywa Biblioteka/ Human Library, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 14, Piastów 20)

SZTUKA
9.00-Konferencja : Kolekcja outsider art- wyzwania i perspektywy, Muzeum Śląskie
14.00- INDUSTRIADA w Muzeum Śląskim

Niedziela, 12 czerwca

TEATR
16:00 – Piąta strona świata – popołudniówka, Duża Scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:30 – Ostatnie tango w Paryżu, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)

MUZYKA
12.00- NOSPR- Jubileusz 90. urodziny Jana Krenza, Sala Koncertowa NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)
20.30- Roby Lakatos & Polish Friends/ Lutosławski Retuned, Sala Koncertowa NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)

Poniedziałek, 13 czerwca

TEATR
19:00 – Cholonek wg Janoscha, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)

KINO
18:00 – KOMICZNIE KOSMICZNIE: Cyrk w Cyrku, Kino Kosmos (ul. Sokolska 66)

Wtorek, 14 czerwca

TEATR
19:00 – Sklepy cynamonowe, Scena Kameralna, Teatr Śląski (Rynek 10)

MUZYKA
19.30-Wtorkowy Klub Jazzowy, Markus Stockhausen/ Vladislav’ Adzik’ Sendecki, Sala kameralna NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)

LITERATURA
17.00- Tata w budowie.- Spotkanie z Tomaszem Bułhakiem, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 17, Krzyżowa 1)

SZTUKA
13.00- Wykład Mileny Mzyk-Makosz: „Ogród rajski w wirydarzu klasztornym w Rudach-bogactwo symboliki”, Muzeum Historii Katowic (Szafranka 9)

Środa, 15 czerwca

TEATR
19:00 – Sklepy cynamonowe, Scena Kameralna, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART:  Dziewiąta (VIA NEGATIVA z Słowenii), Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

MUZYKA
19.00- Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej, Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska (Sokolska 2)
19.30- Środa Młodych, Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia przedstawia – Laureaci XV międzynarodowego festiwalu ” Śląska Jesień Gitarowa”  i konkursu gitarowego im. Jana Edmunda Jurkowskiego w Tychach, Sala kameralna NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)

LITERATURA

17.00- W kręgu Śląska- Tadeusz Kijonka, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 11, Grażyńskiego 47)

18.00- DKK- Z. Miłoszewski “Ziarno prawdy”, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 25, Chrobrego 2)

KINO

18:00 – FILMOTEKA POLSKA: Ostatni kursj, Kino Kosmos (ul. Sokolska 66)

Czwartek, 16 czerwca

MUZYKA
19.00- Wiosna Życia. Koncert dyplomantów dyrygentury, Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska(Sokolska 2)

LITERATURA
16.00- DKK- K. Bonda “Florystka”, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 30, Rybnicka 11)
17.00- Skrawek nieba..- Spotkanie z Jackiem Pikułą, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 20, Strzelców Bytomskich 21 B)
17.30- DKK- H. Mankell “Chińczyk”,  Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 32, Grzyśki 19a)

TEATR
19:00 – Parapetówka, Teatr Żelazny (dworzec PKP Katowice – Piotrowice)
19:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART:  HAŃBA!, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

Piątek, 17 czerwca

TEATR
10:00 – W 80 dni dookoła świata – poranek (pokaz przedpremierowy), Duża Scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
16:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: C.O.L.O. (LE COLLECTIF DES YEUX z Francji), Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
18:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART:Dreamliner (ARTI GRABOWSKI z Polski), Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
19:00 –  Diwa, Teatr Żelazny (dworzec PKP Katowice – Piotrowice)
19:00 – W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem (premiera), Duża Scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Nade mną powódź (Compagnia Enzo Cosimi z Włoch- spektakl tylko dla dorosłych), Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)

MUZYKA
19.00- A my na to jak na lato!!!- Śląska Orkiestra Kameralna, Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska (Sokolska 2)