Kulturalny Rozkład Jazdy (4-10.06)

Coraz bliżej wakacji, coraz bliżej wakacyjnych przerw w instytucjach kultury… Więc korzystajcie póki możecie.

KULTURALNY

Sobota, 4 czerwca

TEATR
17:00 – Dubbing Street, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)
18:30 – Benjamin Piat – wieczór z piosenką francuską koncert, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:00  – P. Bułka: Poczekalnia, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)
20:00 – Mayday 2, Duża Scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – Kabaret Ponurego Żartu, Teatr Rawa (Chopina 8)

MUZYKA
18.00- IX Metropolitarne Święto Rodziny, Sala Koncertowa NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)
19.30- Recitale Mistrzowskie, Gringolts Quartet,  Sala Kameralna NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)

KINO
16:15 – 22. Wiosna Filmów: Wojna, Kino Światowid (ul. 3 Maja 7)
18:15 – 22. Wiosna Filmów: Fuocoammare. Ogień na morzu, Kino Światowid (ul. 3 Maja 7)
20:15 – 22. Wiosna Filmów: Fuocoammare. Dobra żona, Kino Światowid (ul. 3 Maja 7)

LITERATURA
9.00-14.00- Kiermasz książki, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 14, Piastów 20)
13.00- Spotkanie autorskie z Chrisem Carterem, Księgarnia Bookszpan ( 3 maja 22)
17.00-21.00- Noc Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 28, Uniczowska 36)
18.00- Koncert z cyklu muzo-SWE-ra, Biblioteka Śląska (Plac Rady Europy 1)

Niedziela, 5 czerwca

TEATR
12:00 – W SAMO POŁUDNIE: Czytanie fragmentów reportażu „Witajcie w raju”, Scena w Galerii (3-go Maja 30)
17:00 – Margareta Garpe Dla Julii, Teatr bez sceny (3-go Maja 11)
19:00 – Chłopiec z łabędziem, Scena Kameralna, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:00 – T. Jachimek: Kolega Mela Gibsona, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)
19:30 – Dubbing Street, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)

KINO
16:15 – 22. Wiosna Filmów: Kwiat wiśni i czerwona fasola, Kino Światowid (ul. 3 Maja 7)
18:00 – Florencja i Galeria Uffizi (2D), Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
18:15 – 22. Wiosna Filmów: Wszyscy albo nikt, Kino Światowid (ul. 3 Maja 7)
20:15 – 22. Wiosna Filmów: Fair play, Kino Światowid (ul. 3 Maja 7)

Poniedziałek, 6 czerwca

LITERATURA
17.00- Wideokonferencja z Janoschem- spotkanie autorskie z biografką dr Angelą Bajorek, Biblioteka Śląska (Plac Rady Europy 1)
17.00- Spotkanie z Anną Sakowicz, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 12, Witosa 18b)

TEATR
19:00 – Swing (tylko dla dorosłych), Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)

Wtorek, 7 czerwca

MUZYKA
19.30- Wtorkowy Klub Jazzowy, Wojciech Myrczek/ Paweł Tomaszewski, Sala kameralna NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)

LITERATURA
14.00- Teatroczytanie – warsztaty teatralne dla młodzieży z Darią Sobik, Biblioteka Śląska (Francuska 12)

KINO
18:00 –  Filmoteka konesera: Jego dziewczyna, Kino Kosmos (ul. Sokolska 66)

Środa, 8 czerwca

TEATR
18:00 – Piątki za Piątki: Kamienie, Scena w Galerii (3-go Maja 30)
19:00 – Piękni dwudziestoletni, Scena Kameralna, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:30 – Antygona w Nowym Jorku, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)

MUZYKA
12.00-  Koncert edukacyjny z serii Muzyka między Sacrum a Profanum/ Miłość, Nienawiść, Śmierć, Sala koncertowa NOSPR   (plac Wojciecha Kilara 1)
19.30-  Środa Młodych, Koncert Laureatów Konkursu Centrum Edukacji Artystycznej, Sala kameralna NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)

LITERATURA
17.00- Spotkanie z Iloną Łepkowską, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 19, Obrońców Westerplatte 10)

KINO
18:00 – FILMOWE PSYCHO-TROPY: Taksówkarz, Kino Kosmos (ul. Sokolska 66)
19:00 – KOK – Kobiety Oblegają Kino: Mustang, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

Czwartek, 9 czerwca

TEATR
17:00 – PUDER I PYŁ: Spotkanie z V. Rotter-Kozerą, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)
18:00 – Kamienie, Scena w Galerii (3-go Maja 30)
19:00 – Piękni dwudziestoletni, Scena Kameralna, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:30 – Antygona w Nowym Jorku, Scena w Malarni, Teatr Śląski (Rynek 10)

MUZYKA
19.30- NOSPR Kameralnie, Sala kameralna NOSPR  (plac Wojciecha Kilara 1)

KINO
18:00 – CZWARTEK Z KRYMINAŁEM: Morderca jest w domu, Kino Kosmos (ul. Sokolska 66)
19:00 – KOK – Kobiety Oblegają Kino: Mustang, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

SZTUKA
16.00 -(pracownia konserwatorska)Warsztaty konserwatorskie z konserwacji drewna i metalu prowadzone przez Pawła Ekierta, Muzeum Historii Katowic ( Szafranka 9)

Piątek, 10 czerwca

TEATR
18:00 – Piąta strona świata (premiera rodzinna), Duża Scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:00 – B. Schaeffer: Scenariusz dla 3 aktorów, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)
19:00 – 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Sutari – Otwarcie festiwalu, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

MUZYKA
19.00- Chrząszcze/ Orkiestra Rewiowa Promenada- The Beatles Songs, Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska (Sokolska 2)

LITERATURA
11.00-19.00- Żywa Biblioteka/ Human Library, Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 14, Piastów 20)
14.00- Alchemia słów – warsztaty literackie z Agnieszką Dąbrowską, Biblioteka Śląska (Francuska 12)
17.00- POKAZ SZTUKI KOBIET – wernisaż wystawy Ireny Imańskiej, Biblioteka Śląska (Francuska 12)