Plebiscyt Wydarzenie Historyczne Roku 2015

Wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” Muzeum Śląskiego została  zakwalifikowana do II etapu plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2015 organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Głosowanie potrwa do 8 maja br.

Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego plebiscytu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. Obok ekspozycji prezentowanej w Muzeum Śląskim w drugim etapie znalazły się również wystawy w Muzeum Katyńskim, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Muzeum Emigracji w Gdyni, a także prezentacja „Plan filmowy” w jednej z hal zdjęciowych Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl i oddać głos na wybrane projekty. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Głosowanie w plebiscycie pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego potrwa do 8 maja 2016 r. Ostateczne wyniki głosowania internautów poznamy 24 maja. Podczas uroczystego zakończenia nastąpi wręczenie nagród głównych – cennych statuetek wykonanych przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza oraz wyróżnień dla pozostałych finalistów.