Zapomniany zakątek Indii

Biblioteka Śląska zaprasza 11 kwietnia o godz. 17:00 na kolejne wydarzenie z cyklu – Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej – „Zapomniany zakątek Indii”.

Indie_Garuda_plakat

Prelekcję „Zapomniany zakątek Indii” z cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej wygłoszą Urszula i Maciej Kordeuszowie.
Na północno-wschodnich krańcach Indii, na granicy z Birmą, Chinami i Tybetem, w niedostępnych górach spotkać można szamanów, ostatnich łowców głów i kobiety o wytatuowanych twarzach. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o Nagalandzie, Arunachal Pradesh i Assamie.
„W naszych podróżach najbardziej cenimy sobie spotkania z ludźmi. Dlatego staramy się wybierać miejsca jak najmniej zepsute przez cywilizację. Zafascynowała nas Azja, a szczególnie Indie, do których wracamy tak często, jak tylko się da.”

Urszula Kordeusz – z wykształcenia pedagog. Podróże i fotografia stały się jej pasją. Nie wyobraża sobie życia bez podróży, które wzbogacają osobowość, uczą tolerancji i dają poczucie wolności.

Maciej Kordeusz – ekonomista, grotołaz, taternik. Już od najmłodszych lat związany z Klubem Speleologicznym AVEN w Sosnowcu. Z czasem jego zamiłowanie do jaskiń przerodziło się we wspólne podróżowanie z żoną.

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda” w ramach XIV Festiwalu Slajdów Podrózniczych.

Prelekcja odbędzie się w Bibliotece Śląskie, w sali Parnassos. Wstęp wolny.