Spotkania dla dzieci w Muzeum Śląskim

Kwietniowe spotkania dla rodzin z dziećmi to okazja, aby zobaczyć Muzeum Śląskie od zupełnie innej strony, poznać początki filmu i budować scenografię do filmu fantastycznego oraz odkryć sekrety obrazu „Pomarańczarka”. Na zajęcia zapraszamy do siedziby przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Podczas zajęć z cyklu „Muzeum z każdej strony”, które odbędą się 2 kwietnia, pracownik Muzeum Śląskiego udowodni,że warsztaty muzealne to nie nudny, niekończący się wywód na temat sztuki. Dzieci wraz z opiekunami dowiedzą się, jak przygotowuje się zajęcia w nowoczesnej placówce muzealnej oraz jakie projekty realizowane są w Dziale Edukacji.

Nieco starsze pociechy zapraszamy 16 kwietnia na spotkanie, podczas którego zastanowimy się, jak w magicznym pudełku zwanym telewizorem udaje się wyczarować obraz kosmosu. Porozmawiamy o tym, jak pokazywano coś tak ogromnego i głębokiego na tak niewielkiej płaszczyźnie w czasach, gdy nikt nie słyszał jeszcze o grafice komputerowej i producentom musiała wystarczyć makieta, kamera i duża wyobraźnia.

Dzieci w wieku 4-6 lat na pewno zainteresuje spotkanie z „bliźniaczkami”, czyli dwiema autorskimi wersjami słynnego obrazu Aleksandra Gierymskiego. Wystawa „Pomarańczarka – kopia czy replika?” będzie doskonałym pretekstem do zabawy „Znajdź różnice…” i stworzenia własnej wersji dzieła.

Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona. Zapraszamy do skorzystania z możliwości zakupu biletów w przedsprzedaży przez system rezerwacji na stronie http://bilety.muzeumslaskie.pl/

 

Nauka przez zabawę, spotkanie z pracownikiem Działu Edukacji

cykl „Muzeum z każdej strony”

2.04 / godz. 13.00 / wstęp 7 zł / opiekunowie wstęp wolny / dla dzieci w wieku 6-12 lat

Scenografia filmowa – w poszukiwaniu fantastycznych przestrzeni

cykl „Scena jak z bajki, czyli o teatrze i filmie”

16.04. / godz. 11.00 / wstęp 7 zł / opiekunowie wstęp wolny / dla dzieci w wieku 8-13 lat

Prosimy o przyniesienie na zajęcia telefonów komórkowych bądź aparatów fotograficznych umożliwiających nagranie krótkiego filmu.

Spotkanie zainspirowane obrazem Aleksandra Gierymskiego „Pomarańczarka”.

cykl „Muzeum dla malucha”

23.04 / godz. 15.00 / wstęp 7 zł / opiekunowie wstęp wolny / dla dzieci w wieku 4-6 lat