Kulturalny Rozkład Jazdy (18-24.03)

Kolejny tydzień to czas, w którym czuć już atmosferę nadchodzących Świąt, ale także… kolejny, kulturalny powiew wiosny!

Piątek, 18 Marca

KINO
17:30 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich,The Adventures of the Dodo + Citadel, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
20:00 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich,Spotkanie z Andrzejem Bargielem + No ski, no fun, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
18:00 – Short Waves Festival 2016: Krajowa Siódemka, Kino Kosmos (ul. Sokolska 66)

TEATR
19:00 – Psiunio, Teatr bez sceny (3-go Maja 11)
19:00 – Miłość i polityka, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)
19:00 – Cinema! (spektakl z napisami w jęz. włoskim), Duża scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:00 – Diwa, Teatr Żelazny (Stacja PKP Katowice Piotrowice ul. Asnyka)
19:00 – Jakobi i Leidental, scena kameralna, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:30 – Antygona w Nowym Jorku (Premiera), Scena w Malarnii, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – Halo, Penis?, Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage (ul. Gen. Jankego 132)

MUZYKA
12:30 i 13:30 – Piątki z muzykoterapią dla seniorów, Filharmonia Śląska (Sokolska 2)
19:00 – Mistrz batuty Paul McCreesh, Filharmonia Śląska (Sokolska 2)
19:30 – BILLY COBHAM BAND, NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)

Sobota, 19 Marca

KINO
15:00 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich,Spotkanie z Maciejem Pawlikowskim + Cho Oyu, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
17:30 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich,Spotkanie z Januszem Onyszkiewiczem, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
20:00 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, Reel Rock 10, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

TEATR
16:00 – Pierwszy człowiek świata, Teatr Rawa (Chopina 8)
16:00 – Sztuka mięsa, Scena w Galerii, Teatr Śląski (ul. 3 Maja 30)
16:00 i 19:00 – Swing, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)
19:00 – Parapetówka, Teatr Żelazny (Stacja PKP Katowice Piotrowice ul. Asnyka)
19:00 – Cinema! (spektakl z napisami w jęz. włoskim), Duża scena, Teatr Śląski (Rynek 10)
19:30 – Antygona w Nowym Jorku (Premiera prasowa), Scena w Malarnii, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – Żona Do Adopcji, Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage (ul. Gen. Jankego 132)

MUZYKA
19:30 – Północ – Południe, Kwartet Śląski, NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)
20:00 – ZIELONA WYSPA ŚLĄSK, NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)

Niedziela, 20 Marca

KINO
15:00 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, K2. Dotknąć nieba + rozmowa z Januszem Majerem, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
17:30 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, Metanoia, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)
20:00 – 9. Katowicki Przegląd Filmów Górskich, Spotkanie z Wojciechem Jagielskim, Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24)

TEATR
16:00 – Oskar i Ruth, Teatr bez sceny (3-go Maja 11)
16:00 – Sztuka mięsa, Scena w Galerii, Teatr Śląski (ul. 3 Maja 30)
19:00 – Miłość i polityka, Teatr Korez (plac Sejmu Śląskiego 2)
19:00 – Parapetówka, Teatr Żelazny (Stacja PKP Katowice Piotrowice ul. Asnyka)
19:30 – Antygona w Nowym Jorku, Scena w Malarnii, Teatr Śląski (Rynek 10)
20:00 – W niepokoju – monodram muzyczny Uli Makosz, Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage (ul. Gen. Jankego 132)
20:00 – Opowiem Wam moją historię. MIUOSH AKUSTYCZNIE, Duża scena, Teatr Śląski (Rynek 10)

MUZYKA
18:00 – Camerata Silesia, NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)
19:30 – 20. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Szekspir w muzyce – 400 rocznica śmierci Szekspira, NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)

Poniedziałek, 21 marca

MUZYKA
20:00 – “Opowiem Wam moją historię. Miuosh akustycznie” Duża Scena Teatru Śląskiego (Rynek 10)

Wtorek, 22 marca

MUZYKA
19:30 – Wtorkowy Klub Jazzowy, Koncert kompozytorski Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)

Środa, 23 marca

LITERATURA
18:00 – Spotkanie wokół książki „Szwecja czyta. Polska czyta”,Księgarnia Bookszpan (3-go Maja 22)

MUZYKA
19:30 – 20. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, NDR Sinfonieorchester (dyrygent Krzysztof Urbański), NOSPR (plac Wojciecha Kilara 1)