Gra miejska – promocja aplikacji #KultKato!

Mamy wrażenie, że część z Was nie jest do końca przekonana do stosowania naszej aplikacji. Dlatego mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, znaleźć kompana i 4 marca o 16:00 przyjść do Muzeum Historii Katowic. I zagrać w grę… grę miejską!

 

Gra miejska (1)Po co?

Gra miejska śladem miejsc kultury w Katowicach ma na celu promocję aplikacji mobilnej, wykorzystującej technologię geolokalizacji. Jej założeniem jest także poszerzanie świadomości o ciekawych, miejscach i osobach związanych z kulturą stolicy Górnego Śląska.

Dla kogo?

Dla każdego, ale szczególnie dla młodzieży ponadgimnazjalna oraz studentów (osoby w wieku 17­ 25 lat) poszukujących ciekawej alternatywy dla spędzania wolnego czasu. Coś dla osób korzystające z urządzeń mobilnych, chętnie wykorzystujących nowinki techniczne.

Jak będziemy grać?

W zabawie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły, z których co najmniej jedna musi mieć ukończone 18 lat. Na każdy zespół przypadać musi jeden telefon z systemem Android, dostępem do internetu oraz pobraną aplikacją #KultKato – którą to można pobrać TUTAJ.

Zabawa opiera się na skanowaniu kodów QR i odpowiadaniu na pytania – w każdym miejscu będziecie musieli je znaleźć, a następnie udzielić odpowiedzi, aby uzyskać wskazówkę gdzie udać się dalej! 

Czekają na Was pytania zarówno dotyczące historii, jak i współczesnych Katowic, z każdej „kulturalnej” dziedziny: muzyki, filmu, literatury, teatru oraz sztuki!

A na mecie…

Na mecie gry czekać będą na Was nagrody ufundowane przez wydawnictwa: Agora, Erica, Druga Strona, Edipresse Książki oraz katowickie wydawnictwo Fabryka Słów. Gra potrwa mniej więcej dwie godziny, a więc po jej zakończeniu będziecie mogli wykorzystać dalszą część marcowego wieczoru!

REGULAMIN znajdziecie TUTAJ.