Kosmos pamięta o Dawidzie Bowie

Kino Kosmos dla uczczenia pamięci Dawida Bowie, muzycznego geniusza zmarłego 10 stycznia, zaprasza wszystkich fanów jego twórczości na specjalne, trzydniowe, filmowe pożegnanie.

davidbowie-1

W ostatni weekend miesiąca (29-31 stycznia) Kino Kosmos przypomni trzy z najbardziej charakterystycznych wcieleń Ziggy’ego Stardusta na wielkim ekranie.

29 stycznia: Labirynt

Przed pokazem filmu z 1986 roku pokazane zostaną wybrane teledyski Bowiego (od godz. 17:30). O 18:00 rozpocznie się emisja filmu, w którym oprócz Bowiego zagrała Jennifer Connelly. Film opowiada o Sarah, która znudzona pilnowaniem młodszego brata, wzywa gobliny z swojej ulubionej książki „Labirynt” i prosi, aby zabrały one jej brata. Kiedy mały Toby naprawdę znika, Sarah wkracza do bajkowego świata, by go uratować.

30 stycznia: Zagadka nieśmiertelności

Film z 1983 roku zostanie pokazany podczas seansu również o 18:00. „Zagadka nieśmiertelności” miała premierę w 1983 na festiwalu w Cannes i była debiutem reżyserskim Tony’ego Scotta, młodszego brata Ridleya Scotta. Opowiada o wampirzycy, która dzięki krwi młodych kochanków zachowuje nieśmiertelność. Oprócz Dawida Bowie w filmie zagrała Catherine Deneuve.

31 stycznia: Basquat – Taniec ze śmiercią

Najnowszy film w tym zestawieniu, nakręcony w 1996 roku. Historia czarnoskórego malarza, który zdobył sławę jako dziewiętnastolatek i zmarł w wieku 27 lat. Film przedstawia życie Basquiata od jego dzieciństwa w rodzinie haitańsko-portorykańskiej. Seans zaplanowano na 18:15.