„Śląski Shakespeare” – kolejna edycja konkursu

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare” organizowany jest od pięciu lat. W tym roku po raz pierwszy  przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Uczestnicy, na których czekają atrakcyjne nagrody finansowe, muszą się mieścić w przedziale wiekowym od 18 do 40 lat. Nie mogą być też laureatami I nagrody w poprzednich edycjach.

baner_Slaski_Shakespeare_2016_bezw

Konkurs jest skierowany do osób, które piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Jego celem jest inspiracja i aktywizacja młodych twórców, promocja ich twórczości, upowszechnianie i rozwijanie świadomości oraz wrażliwości literackiej wśród społeczeństwa.
Warunkiem jest, aby zgłoszony tekst nie był nigdzie publikowany. Utwory, które oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatora konkursu, można nadsyłać do 29 lutego 2016 roku (Regulamin znajduje się na stronie www.bs.katowice.pl).

Na najlepszych czekają nagrody finansowe – I miejsce w konkursie – 2000 zł, II miejsce – 1000 zł. i III miejsce – 500 zł, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali w Bibliotece Śląskiej pod koniec maja 2016 roku.